Investigim “bombë” nga Monika Kryemadhi, zbulon skandalin e inceneratorit të Tiranës (video)

Monika Kryemadhi ka provuar këtë herë me fakte vizuale skemën e mashtrimit në inceneratorin e Tiranës.

 

Nëpërmjet një video në të cilën ka marrë pjesë edhe ajo vetë, deputetja e Partisë së Lirisë ka treguar se plehrat nuk kalojnë nga asnjë lloj procesi për tu vlerësuar nëse janë për ricklim, djegie, apo kapsulim.

 

Video tregon qartë se inceneratori i Tiranës është në fakt një landfill që nuk kryen asnjë proces përveçse groposjes së mbetjeve.

 

Siç duket në video Monika Kryemadhi hedh në koshin e mbeturinave një qese fosforoshente me mbeturina të riciklushme për të gjurmuar procesin të trajtimit te mbetjeve.

 

Nga pamjet e filmuara me dron nga gjurmimi i qeses fosforoshente kuptohet qartë që në inceneratorin e Tiranës nuk kryhet asnjë poces,mbeturinat thejsht hidhen dhe groposen.

 

Në landfill nuk kryhet asnjë proces tjetër per të cilin kompania paguhet 29 euro për ton.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME