Deputeti i PS bën gjestin e veçantë, adopton qenushen e braktisur e të aksidentuar në rrugë (Foto)

Deputeti i Partisë Socialiste Arben Pëllumbi ka vendosur të adoptojë një qenushe të braktisur në rrugët e Tiranës dhe të aksidentuar.

 

Gjestin human të deputetit socialist e njofton në rrjetet sociale organizata e mbrotjes të të drejtave të kafshëve, ARsA.

 

“Kjo është Klara një këlyshe e pambrojtur që para pak muajsh endej rrugëve të Tiranës. Me siguri për shkak të ndonjë traume të madhe, goditje apo aksident, fytyra e saj ishte shperfytyruar dhe ai veshtrimi i saj me sytë e frikësuar të coptonte shpirtin.

 

Ndoshta si ne, dhe shumë të tjerë që historia e saj i ka mbetur në mendje, do gëzohet sot kur të marrë vesh që Klara jo vetëm është mirë por është adoptuar nga një familje e veçantë që zgjodhi ta bënte pjesë të familjes së saj pavarësisht pamjes së saj të jashtme.

 

Klara sot është pjesë e familjes se deputetit Arben Pëllumbi dhe ne urojmë që njerëz të tillë që frymezojnë me shembullin e tyre duke i shpëtuar jetën një qenushi të pastrehë të jenë gjithnjë e më të shumtë.

 

Jetë të lumtur dhe të gjatë Klara jemi super happy për ty”, shkruan ARsA.

 

“Publiku është budalla”, habit Olta Gixhari me deklaratën e saj, ‘shpërthen’ rrjeti (Video)

Sa mbështetës, Olta Gixhari me futjen e saj në “Big Brother Vip” ka fituar edhe josimpatizantë. Ka persona që nuk e pëlqejnë lojën e...

I biri flirton me nënën e tre vajzave në BBV2? Alket Islami “vë duart në kokë”!

Një tjetër pikë diskutimi sot në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon ishte pëlqimi i mundshëm që Diola dhe Xhonatan kanë ndaj njëri-tjetrit.   Ata janë...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Surprizon Balina Bodinaku: Olta Gixharin e shoh fituese të Big Brother VIP

Ish-opinionistja e “Big Brother VIP”, Balina Bodinaku, ishte sot...

Ky eshte bashkeshorti i Diola Dostit mjeku i i njohur Kosovar. Foto

Diola Dosti është nutricionistja e njohur shqiptare, që u...