Makina ngec duke kaluar lumin, banorët e zonës shpëtojnë familjen me 5 anëtarë në Lezhë

Kushtet e përkeqësuara të motit po rrezikojnë jo pak jetën e qytetarëve.

 

Rrugët e lagura janë bërë shkak i shumë aksidenteve, disa prej tyre janë përmbytur ndërsa prurje të mëdha ka pasur edhe të lumenjëve.

 

Një tragjedi është shmangur së fundmi në fshatin Kaluer, në Lezhë. Një familje prej 5 anëtarësh kanë tentuar të kalojnë anën tjetër të përroit me makinë.

 

Niveli i përroit ka bllokuar makinën duke lënë të bllokuar anëtarët e familjes. Ka qenë ndërhyrja e e menjëherëshme e banorëve të zonës, të cilët kanë bërë të mundur daljen e tyre nga makina. Sipas banorëve, familja po kthehej nga një ceremoni varrimi.

 

Ky përrua ndan dy fshatra të kësaj njësie administrative dhe shembja e urës, prej vitesh detyron banorët të kalojnë përmes lumit.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME