Ylli Gurra: Ka persona VIP në Shqipëri që kanë shpenzuar 200 mijë euro për një varr

Ylli Gurra, ish-Myftiu i Tiranës, foli në emsisionin “Goodmorning Albanians” në Euronews, në lidhje me shpenzimet e larta që bëjnë shqiptarët për një ceremoni varrimi.

 

Gurra në fjalën e tij tha se ka persona VIP që kanë shpenzuar dhe 200 mijë euro për një varr për familjarët e tyre.

 

Ai shtoi gjithashtu se personat që harxhojnë shuma të mëdha për ndërtimin e një v.rri me mermer të ardhur nga jashtë, zënë dhe një hapësirë të konsiderueshme në varraze, duke detyruar të tjerët të v.rrosen 2-3 persona së bashku.

 

“Anarkia e 30-viteve ka shoqëruar edhe të vdekurit, jo për fajin e tyre por për fajin tonë. Unë herë pas here shkoj edhe në Sharrë edhe në Tufinë, kemi shpenzime tejet çdo limiti.

 

Ka shpenzime 100 mijë euro një varr. Unë kam dhe emra që nuk është vendi për t’i përmendur, 200 mijë euro shpenzime. Janë deri diku persona VIP, por ka dhe njerëz normal me 30-50 mijë euro një varr.

 

Familjarët pas disa vitesh shkojnë në atë pendimin që ishte i panevojshëm. Plus që kanë uzurpuar një hapësirë shumë të madhe dhe detyrohen të tjerët të kryejnë v.rrime mbi v.rrime”, tha Gurra.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME