Rezidenca miliona dollarëshe që po ndërton Dua Lipa në Shqipëri

Këngëtarja Dua Lipa duket se po lidhet gjithnjë e më shumë me Shqipërinë.

 

Pas marrjes së nënshtetësisë shqiptare dhe kalimit të pushimeve në jug të vendit, duket se ylli i muzikës pop po mendon të ketë një rezidencë personale pikërisht në këtë zonë turistike.

 

Mediat amerikane shkruajnë se Dua po ndërton një rezidencë superluksoze në Sarandë, përballë ishullit grek të Korfuzit, me pamje nga deti Jon.

 

Lipa, e lindur në Britani nga prindër shqiptarë, Anesa dhe Dukagjin Lipa, iu dha shtetësia shqiptare në nëntor nga presidenti Bajram Begaj.

 

Në vitin 2016, këngëtarja dhe babai i saj themeluan “Sunny Hill Foundation” me qëllim mbledhjen e fondeve dhe financimin e koncerteve në Shqipëri, por edhe për të ndihmuar njerëzit që përballen me vështirësi financiare.

Ndahet nga jeta kryetari i parë i Partisë Demokratike

Është ndarë nga jeta ditën e sotme Tomor Golemit, kryetari i parë i bashkisë së Durrësit pas rënies së komunizmit.   Në lidhje me këtë lajm...

FOTO/ Fundjava e gjeti Edi Ramën me familjen duke shijuar borën në Bogë të Malësis së Madhe në Shkodër

Fundjava e ka gjetur kryeministrin Edi Rama në Malësinë e Madhe duke shijuar borën.   Në rrjetet sociale ai ka ndarë një foto me bashkëshorten Lindën...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME