Metoda si të thani rrobat NË DY ORË NË DIMËR: Këtë truk do ta përsërisni gjithmonë! (VIDEO)

Duke jetuar në një apartament të vogël me një dhomë gjumi, Alex Byrne ka luftuar me tharjen e rrobave për vite me radhë, sepse nuk ka hapësirë ​​të mjaftueshme për t’i shpërndarë ato.

 

Megjithatë, një ditë ajo kishte një ide të shkëlqyer. Pasi shpërndau rrobat rreth tharëses, mori një çarçaf të madh dhe e tërhoqi mbi tharëse, më pas e vendosi pranë radiatorit.

 

Më pas, ajo kuptoi se çarçafi bllokoi ajrin e ngrohtë, duke i ndihmuar rrobat të thaheshin në dy orë, pohon ajo.“Po përpiqesha të kuptoja se ku ta varja çarçafin për t’u tharë, përveç derës së kuzhinës ku do të dilte era e ushqimit.

 

Tharësen e rrobave e mbaj pranë radiatorit shumicën e kohës, sidomos në dimër, dhe mendova pse të mos vendos një çarçaf mbi tharëse, t’i fus skajet mbi radiator dhe nën këmbët e tharëses? Në këtë mënyrë, i gjithë ajri i nxehtë nga radiatori do të hyjë në rroba dhe ato do të thahen shpejt”, tregoi Alex sesi i lindi kjo ide.

 

“Njerëzit pyesin nëse kjo krijon lagështi, por unë sigurohem që çarçafi të mos e mbulojë plotësisht tharësin dhe të ketë gjithmonë vende ku ajri ikën dhe ngroh dhomën”, thotë ajo.Nëse jeni ende të shqetësuar për lagështinë, hapni pak dritaren ose ndizni lagështuesin. Truku i saj i thjeshtë ka mbledhur më shumë se 4000 pëlqime në Facebook.

 

Kam vite që e bëj këtë dhe është shumë mirë, të gjitha rrobat e mia thahen kaq shpejt”, ka shkruar një ndjekës.
Pse nuk e kam parë këtë më parë?” “Vazhdoj të pyes veten se si t’i thaj rrobat më shpejt pa ndezur tharësen,” shtoi një tjetër.

 

 

Mungoi në prime! Arber Hajdari braktis përfundimisht Big Brother? Ja arsyeja e bujshme, kush do e zëvendësojë

E marta është tashmë dita që mbledh të gjithë shqiptarët. Reality showë i shumëndjekur ‘Big Brother’ ka bërë për vete shumë njerëz. Mbrëmja e...

Nami në rrjet! Zbulohet lidhja që ka Luizi dhe Kiara me Edi Ramën dhe Lindën

Teksa historia e Liuzit dhe Kiarës po i mban të gjithë mbërthyer, ne po gërmojmë pak se çfarë thonë yjet për këtë kombimin.   Luizi është...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Ish-balerina e Tv Klan për aksidentin e tmerrshëm: Nuk punonin frenat, qëndrova 2 muaj në koma

Në emisionin “Shije Shtëpie” në Tv Klan, ka qenë...

Surprizon Balina Bodinaku: Olta Gixharin e shoh fituese të Big Brother VIP

Ish-opinionistja e “Big Brother VIP”, Balina Bodinaku, ishte sot...