Arti në zi/ Vdes nga ataku kardiak në moshën 31 vjeçare këngëtari i njohur

Harris i cili kishte konkurruar në serialin e njohur në vitin 2014, ishte dërguar në spitalin e Jasper, Alaska ku kishte vdekur pak më vonë, tha një anëtar i familjes së tij për rrjetin TMZ.

 

Tragjiku Harris ishte renditur i gjashti në programin “Idol”, me një ripërcjellje të këngës “Soulshine” gjatë audicionit të tij.

 

 

Pas suksesit të tij në programin e rrjetit Fox, Harris — emri i plotë i të cilit ishte Curtis Harris — performoi me “mësuesin” e tij muzikor të programit Darius Rucker, madje kryen dhe një turne me tematikë nga “American Idol”.

 

 

Shkaqet e atakut të papritur kardiak të këngëtarit të ri, ende nuk janë njoftuar nga autoritetet shëndetësore.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME