SKANDAL/ Policia malazeze dhunon shqiptarët pasi kalojnë doganën vendase! Një grua pa ndjenja, familjarët merren me forcë

Një skandal i vërtetë është regjistruar ditën e sotme në pikën kufitare të Malit të Zi me Shqipërinë.

 

Mësohet se një grua dhe familjarët e saj janë dhunuar dhe shoqëruar në ambientet e komisariatit nga policia malazeze. Burime për JOQ bëjnë me dije se gjithçka ka ndodhur për radhën në pikën kufitare.

 

Siç shihet edhe nga pamjet e siguruara nga JOQ ALBANIA, policia malazeze shoqëron me forcë disa shqiptarë, teksa një grua shihet pa ndjenja brenda makinës.

 

Shqiptarë të tjerë kanë shkuar për t’i ardhur në ndihmë, teksa nuk ka asnjë njoftim policor në lidhje me ngjarjen.

 

Ky është një rast i rëndë dhe JOQ ALBANIA i bën thirrje të gjithë institucioneve shtetërore shqiptare, që mbrojnë qytetarët e tyre të ndërhyjknë dhe të kërkojnë llogari për këtë ngjarje.

 

Është e patolerueshme, që shiptarët të dhunohen në këtë lloj mënyre, për çfarëdolloj arsye qoftë.

/marre nga JOQ/

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Moderatorja lë me ‘gojëhapur’ Oltën: Këto 3 muaj kam fshehur diçka

Në mbrëmjen pas spektaklit, ku banorët dolën në oborr...

Ç’po ndodh? Pas Luizit, Olta habit me deklaratën: ‘Nëse ik Luizi, iki dhe unë’!

Teksa të gjithë banorët po këndonin e kërcenin në...

Horoskopi 23 Mars 2023, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi   Kurseni energjinë tuaj për të bërë diçka kuptimplote. Kërkoni...