Tre vite pa asnjë vrasje, ja cili është qyteti më i sigurt në Shqipëri

Korça është qyteti i “sigurt” i Shqipërisë. Në Korçë janë shënuar tre vjet pa ndodhur asnjë vrasje duke e bërë një qytetet të rendit dhe sigurisë.

 

Korça prej tre vitesh është nën qetësi, pasi fatmirësisht nuk ka pasur krim të vrasjes në këtë qytetet duke ia lënë rrugën e hapur harmonisë dhe qetësisë.

 

Kjo qetësi ka sjellë edhe më shumë turistë për “Parisin e vogël”.

 

Qytetarët dhe turistët ndihen të sigurt për të lëvizur në qytet të qetë si ditën, ashtu edhe natën.

 

Ngjarja e fundit e rëndë në Korçë është shënuar 3 vite më parë, ku një person vrau fshqinjin e tij pas një mosmarrëveshje mes tyre, ku autori qëlloi me thikë për vdekje viktimën.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME