“Shqiptarët nuk e kanë problem t’i shash nga nëna dhe motra, por nuk durojnë vetëm te p…”

Gazetari Milaim Zeka njihet për mendimet e tij të drejtpërdrejta dhe mënyrën e të thënurit gjërat shumë troç pa e pasur mendjen se çfarë mendojnë të tjerët.

 

Shpesh herë një kritik shumë i saktë për tematikat të nxehta sidomos kur bëhet fjalë për politikën dhe marrëdhënien që kanë shqiptarët me të.

 

Milaim Zeka: Nëse ju do të intervistoni shqiptarët në rrugë dhe do i pyesni se me cilën parti jeni, ai do të thojë psh me PD. A do e ndërroj gruan me Sali Berishën?

 

“Vallai gruan që për moti mukajet, por te Saliu aman mos më nguc” dhe të njejtën gjë t’a thonë për Ilir Metën, Edi Ramën e për të gjithë politikanët.

 

Dhe këtu them që një shoqëri kaq primitive që është në gjendje me u revoltu duke pirë raki për liderë politikë e t’ia ofendosh gruan apo nënën fare nuk reagon, imagjino se ku jemi fundosur.

 

Si gjithmonë një kritik shumë i madh i fenomeneve në shoqërinë tonë, ai u ndal tek një moment që për të do të thotë shumë.E kanë etiketuar gjithmonë si provokativ, por e vërteta sipas tij qëndron shumë ndryshe.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME