FESTAT E FUNDVITIT, FLUKS LËVIZJESH NË MURIQAN

Nga Nereida Vitoja

 

Ditët e fundit është rritur fluksi I shtetasve që kalojnë përmes pikës së kalimit kufitar në Muriqan.

 

Vetëm në tre ditët e fundit, ka janë mbi 37 mijë persona të cilët kanë hyrë dhë dalë në vendin tonë, prej të cilëve mbi 28 mijë janë shtetas të cilët kanë hyrë në Shqipëri ndërsa mbi 9 mijë të tjerë janë shtetas që kanë udhëtuar kryesisht në drejtim të vendeve të Bashkimit Europian.

 

Këto shifra janë deri diku të ngjashme me fluksin e lëvizjeve në të njëjtën periudhë të vitit 2019. Pjesa më e madhe e shtetasve që hyjnë në vendin tonë janë emigrantë të cilët kthehen në vendlindje për të kaluar festat e që më pas kthehen në shtetet ku jetojnë. Në pikën e kalimit kufitar të Muriqanit aktualisht po punohet me të gjitha kapacitetet për të përballuar edhe fluksin gjatë këtyre ditëve përpara ndërrimit të viteve.

 

Nami në rrjet! Zbulohet lidhja që ka Luizi dhe Kiara me Edi Ramën dhe Lindën

Teksa historia e Liuzit dhe Kiarës po i mban të gjithë mbërthyer, ne po gërmojmë pak se çfarë thonë yjet për këtë kombimin.   Luizi është...

Tjetër ofertë e çmendur për Luizin: Ja sa qindra mijëra euro do fitonte ai nëse vendos të dalë sot nga BBV…

Ajo është shtëpia më e famshme në Shqipëri dhe padyshim që ngjarjet e krijuara në shtëpinë e Big Brother Vip Albania janë në qendër...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Surprizon Balina Bodinaku: Olta Gixharin e shoh fituese të Big Brother VIP

Ish-opinionistja e “Big Brother VIP”, Balina Bodinaku, ishte sot...

Ky eshte bashkeshorti i Diola Dostit mjeku i i njohur Kosovar. Foto

Diola Dosti është nutricionistja e njohur shqiptare, që u...