19-vjeçarja shqiptare fiton konkursin e madh “Next Top Model” në Greqi, merr shumën e madhe dhe kontratë pune

Aleksia Traiko është 19-vjeçarja shqiptare që fitoi konkursin e madh të modelingur në Greqi.

 

Modelja 19-vjeçare nga Selaniku me origjinë nga Shqipëria fitoi përshtypjet që në momentin e parë kur u fut në reality shoë, duke arritur të “rrëmbejë” edhe titullin e “Greece’s Next Top Model”.

 

Modelja e re fitoi çmimin e madh në para prej 50 mijë eurosh, kontratë njëvjeçare me Dust and Cream, bursë dyvjeçare për të studiuar çdo specialitet që dëshiron në IEK, bizhuteri me vlerë 20 mijë euro nga kompania Georg Jensen dhe një Citroe,makinë.

 

“Nuk doja të ngarkoja rrëfimin klishe me sfond të zi dhe thjesht të thosha faleminderit shumë. Doja që ky moment të ishte pak më personal. Dua të them patjetër faleminderit për gjithë mbështetjen dhe dashurinë. Aty ku më votuat dhe ishit aty.

 

Kam marrë shumë dashuri, pa e kuptuar në fillim. Dhe kur dola dhe i pashë, para finales së madhe, u trondita, nuk mund ta besoja. Ti ishe vërtet ai përqafimi që më duhej shumë herë në shtëpi dhe nuk e kisha” ka shkruar shqiptarja në postimin e saj pasi u shpall fituese e “GNTM”.

 

Kush është Alexia Traiko

 

Alexia Traiko vjen nga Shqipëria, por është rritur në Selanik, ku jeton përgjithmonë.

 

Edhe pse 19-vjeçare, e reja ka arritur të ketë tre vite përvojë profesionale në fushën e modës, pasi ka rezervuar shumë punë të rëndësishme, nga sesionet fotografike e deri te pasarelat.

Pavarësisht pasionit për modelingun, siç është shprehur ajo, i pëlqen edhe kërcimi, me të cilin merret që në moshë shumë të vogël. Në fakt, ai merr pjesë në garat Hip-Hop, Salsa, Bachata dhe Taka të larta

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME