Gafa e Sali Berishës, i ngatërron adresën banorëve që u shpëtuan nga pallati i dëmtuar nga tërmeti

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë një gafë gjatë fjalës së tij në mbledhjen e grupit Parlamentar të Partisë Demokratike.

 

Teksa fliste për shembjen e pallatit të dëmtuar nga tërmeti në rrugën “Myslym Keta” ai ngatërroi emrin e rrugës, duke thënë se bëhet fjalë për rrugën “Myslym Shyri”.

 

“Ajo që u zhvillua në rrugën Myslym Shyri ishte mënyrë çnjerëzore e të zgjedhurve vendorë e qendrorë pasi pabesisht zgjodhën pragun e festave për të përdorur forcën, buldozierët”, tha Berisha.

 

/abcnews.al/

Ky eshte bashkeshorti i Diola Dostit mjeku i i njohur Kosovar. Foto

Diola Dosti është nutricionistja e njohur shqiptare, që u bë pjesë e “BBVA”. Ajo, ishte e martuar me gjinekologun Dardan Baftiu, me të cilin ka...

Nami në rrjet! Zbulohet lidhja që ka Luizi dhe Kiara me Edi Ramën dhe Lindën

Teksa historia e Liuzit dhe Kiarës po i mban të gjithë mbërthyer, ne po gërmojmë pak se çfarë thonë yjet për këtë kombimin.   Luizi është...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Ish-balerina e Tv Klan për aksidentin e tmerrshëm: Nuk punonin frenat, qëndrova 2 muaj në koma

Në emisionin “Shije Shtëpie” në Tv Klan, ka qenë...

Surprizon Balina Bodinaku: Olta Gixharin e shoh fituese të Big Brother VIP

Ish-opinionistja e “Big Brother VIP”, Balina Bodinaku, ishte sot...