E PAPRITUR PËR KAMPIONËT E BOTËS, ANULOHET FESTA E ARGJENTINËS NË SHESH ME TIFOZËT, ARSYEJA

Festa e Argjentinës për fitimin e Kupës së Botës nuk do të zhvillohet.

 

Shkak për këtë vendim është bërë numri i madh i personave të mbledhur në qytete të ndryshme, çka ka bërë që të jetë e pamundur për autobusin që të depërtojë.

 

Pak orë më parë raportohej për 5 milionë njerëz të mbledhur në Buenos Airos për të pritur heronjt e tyre, shifër kjo e jashtëzakonshme. Lajm i anulimit të festës ka ardhur nga Presidenti i federatës Argjentinase, Tapia.

 

“Nuk na lejojnë që të mbërrijmë të përshëndetim të gjithë njerëzit që janë te Obelisku, të njëjtat organizata të sigurisë që na shoqëronin, tani nuk na lejojnë të avancojmë.

 

Ju kërkoj ndjesë edhe në emër të të gjithë lojtarëve kampionë. Keqardhje”, shkruante Tapia.

 

 

Tronditëse/ 25-vjeçarja var veten në tualetin e Universitetit, lë letrën e lamtumirës për familjen, ja dyshimet e policisë

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Milano të Italisë. Mediat iltaliane raportojnë se një 25-vjeçare është gjetur e vdekur në një universitet.   Trupi i...

Olta dhe Luizi bëhen bashkë? Habisin me planet që thurin, ja cilit banor “ia kanë vënë syrin” (Video)

Loja e “Big Brother Vip” sa vjen e nxehet më shumë. Ndonëse nuk mund të themi të njëjtën gjë për të gjithë banorët.   Duket sikur...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME