Fluturojnë çmimet e gjelit të festës/ Fermerëve u duken të ulëta, blerësit po marrin më pak

Këtë vit, jo çdo familje do të ketë në tryezën e saj për festa gjelin e detit. Rritja e çmimeve në tërësi ka ndikuar në rritjen e çmimit të gjelit të detit.

 

Në zonën më të njohur për rritjen e gjelit të detit, në Peqin, fermerët thonë se rritja e çmimeve ka bërë që gjeli të shitet nën kosto ndërsa blerësit gjithsesi të largohen.

Akoma më i pamundur simboli i festave do të jetë për pensionistët që e kanë të pamundur ta blejnë me të tilla çmime.

 

Sikur të mos mjaftonte një situatë e tillë, Peqini vazhdon të jetë pa një treg dhe gjeli i detit shitet buzë aksit nacional Elbasan-Rrogozhinë, me shpresën se udhëtarët mund ta blejnë atë.

 

Top Channel

Top Channel demaskon Amosin, bëri pyetjen anonime më të turpshme ndaj Oltës

Një nga rubrikat më të përmendura të kësaj jave në Big Brother VIP ishte ajo e pyetjeve anonime brenda shtëpisë. Secili banor ka shkruar...

Habit banori i BB VIP dhe bën deklaratën shokuese: “Kam ngrënë edhe m*t, isha kurioz”

Amos dhe Dea kanë gatuar sot sëbashku në kuzhinën e Big Brother Albania. Teksa gatuanin, Dea i ka bërë disa pyetje Amosit në lidhje...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Ish-balerina e Tv Klan për aksidentin e tmerrshëm: Nuk punonin frenat, qëndrova 2 muaj në koma

Në emisionin “Shije Shtëpie” në Tv Klan, ka qenë...

Surprizon Balina Bodinaku: Olta Gixharin e shoh fituese të Big Brother VIP

Ish-opinionistja e “Big Brother VIP”, Balina Bodinaku, ishte sot...