E la burrin edhe pse ishte shumë i pasur, Alma: Nuk më thotë dot njeri mos e plas derën

Alma Çupi është gazetarja e lirë që mund ta gjesh maleve e duket se koncepti i lirisë është i rrënjosur tek ajo.Por jo të gjithë e dinë se Alma Çupi është nënë e një vajze. Kjo pasi gazetarja ka preferuar të njihet gjithmonë për profesionin e saj dhe emisionin që e bën atë unike.

 

Por Alma na ka pezantuar me vajzën dhe ka treguar se ajo jeton në Gjermani ku ndjek studimet. Gazetarja është e divorcuar me partenrin e saj, babin e Arbës, për të cilin ka folur vetëm në një intervistë së fundmi në “Natën me Aulonën”.

 

Gazetarja tregon se familja e ish-bashkëshortit ishte e pasur, por kjo nuk e tundoi atë të mos i jepte f nd martesës që nuk e bënte të ndjehej e lirë.

 

“Unë kam bërë gjithmonë rebelen. Edhe kur kam qenë e martuar me babain e vajzës, familja e tyre ishte shumë e pasur dhe vetëm unë mund ta ndaja.

 

Vetëm unë mund ta bëja këtë gjë, pasi mund të bëja kompromis shumë të mirë.Por unë doja të isha unë. Kur hy në shtëpi dua ta p rplas derën dhe s’dua të më thotë njeri pse e p rplase derën.

 

Unë e kam bërë (divorcin) dhe nuk jam pishman. Po mos ta kisha bërë nuk do isha sot këtu. I them dhe vajzave dhe grave që janë në situata të tilla: Bëjeni”, tregon Alma.

Nga Boga në Pukë, ku po e kalojnë fundjavën liderët e politikës shqiptare (FOTO)

Ndërsa situata politike është shumë e “nxehtë”, moti nga ana tjetër është shumë i ftohtë. Në zonat veriore, verilindje e juglinde ka rënë borë dhe...

E pazakontë/ Dëbohen 15 pasagjerë nga fluturimi, zbulohet arsyeja (Video)

15 persona janë dëbuar nga avioni me të cilin po udhëtonin, për shkak se janë zënë se kush do të ulej afër dritares.   Sherri masiv...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME