Theu tabu në Festivalin e RTSH-së! Adelina Ismaili feston sot ditëlindjen, ja sa vjeç mbush ikona e muzikës shqiptare

E cilësuar si ikona e muzikës shqiptare, Adelina Ismaili, është një ndër personazhet më të pëlqyera dhe të ndjekura.Edhe pse prej vitesh është shkëputur nga muzika, ajo vazhdon të merr vëmendje mediatike.

 

Bukuroshja nga Kosova sot feston ditëlindjen dhe mbush 43 vjeç. Në këtë të veçantë për të, këngëtarja ka marrë urime të shumta nga miqtë dhe të afërmit.

 

Adelina Ismaili është ndër këngëtarët më të dashura për shqiptarët. Vitet kalojnë por ajo vazhdon tëm mbetet diva e muzikës shqiptare dhe një nga femrat më të bukura të showbizit.

 

Së fundmi Adelina ka publikuar një foto në pishinë me të birin, teksa shihen duke shijuar praninë e njëri-tjetrit dhe verën e nxehtë. Krah fotos këngëtarja i ka dedikuar dashurisë së saj më të madhe disa fjalë mjaft të ndjera.

 

Duke shpejguar në rreshta gëzimin dhe lumturinë që i ka dhënë i vogli i saj e duke e lidhur motivin e gëzimit me të, ajo ka shkruar:

 

“Ti je zemra ime, ti je shpirti im, krenaria ime, lumturia ime. Ti më dhe arsye për të buzëqeshur. Gëzimi im më i madh, djali im”.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME