Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte dhunë, të bërtitura, sherre, biseda me zë të lartë, shoferë që vetëm i bien borive për çdo gjë, e shumë ngjarje të tjera banale mes njerëzve në mjedise publike.

 

Në shumë raste autorët e këtyre episodeve janë të njohur por dhe të panjohur mes tyre. Madje që kur del nga dera e shtëpisë përballesh me të tilla ngjarje aq shpesh sa të pushton zymtësia.

 

Por duket se jo çdo gjë është e zezë dhe drita në fund të tunelit mund të shquhet në disa raste. I tillë është episodi që ka ndodhur para pak ditësh pranë zonës së njohur si “Kthesa e Kamzës” në Tiranë.

 

Një burri të moshuar i kishin rënë në mes të rrugë disa arka me fruta e perime duke e penguar kalimin normal të automjeteve. Në ato momente një djalë i panjohur që po kalonte me makinë ka ndaluar dhe filluar të ndihmojë të moshuarin për mbledhjen e frutave e perimeve në mënyrë që të mos shkeleshin nga automjetet e tjera që kalonin.

 

Këtë skenë e ka parë rastësisht një vajzë që po kalonte me makinë dhe e ka filmuar. E prekur nga gjesti i djalit ajo e dërgoi pranë redaksisë sonë me mesazhin e mëposhtëm:

 

Pershendetje Joq, para disa ditësh afër pallateve te verdha te kthesa e Kamzes djali doli nga makina dhe po ndihmonte kete xhaxhin. I kishin rene këto arkat dhe produktet kishin bllokuar rrugën. Papritur ky djali ndaloi makinën dhe doli ta ndihmonte. Flm.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Zbulohet e vërteta/ Ish-banori Big Brother VIP flet për sëmundjen e rrallë të Luiz Ejllit

Historia e sëmundjes së rrallë të Luiz Ejllit ka...

Kiara i vë “kusht” Luizit: ‘S’të puth më po s’fitove’! Kthehemi sërish tek 24 dhjetori

Nis “Sfida e rezistencës”. Banorët u pozicionuan në vendin...

Sula njeriu model kerkon grua pasi i ka vdekur bashkeshortja. E kam shtepin …

Një tjetër prezantim është shfaqur ditën e sotme në...