Hakerat iranianë vënë “në shënjestër” Ramën dhe Kim: Një iku, shumë të tjerë do shkojnë

Grupi i hakerave iranianë që kanë sulmuar sistemet qeveritare dhe ato policore muaj më parë, kanë publikuar këtë të premte një foto të kryeministrit Edi Rama dhe ambasadores amerikane Yuri Kim, të vënë në shënjestër.

 

Mbi fytyrën e diplomates së lartë amerikane është dhe një kryq me ngjyrë të kuqe. “Një iku, shumë të tjetër do shkojnë”, është mesazhi që shoqëron postimin e rrjetit të hakerave iranianë, siç shihet në foton e mëposhtme.

Ky mesazh i hakerave të grupit “Drejtësi për Atdheun” i referohet me gjasë lajmeve të raportuara dje nga mediat shqiptare, se vendi ynë ka nisur procedurat për zëvendësimin e ambasadores Yru Kim, pasi mandati i saj është drejt fundit.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Zbulohet e vërteta/ Ish-banori Big Brother VIP flet për sëmundjen e rrallë të Luiz Ejllit

Historia e sëmundjes së rrallë të Luiz Ejllit ka...

Kiara i vë “kusht” Luizit: ‘S’të puth më po s’fitove’! Kthehemi sërish tek 24 dhjetori

Nis “Sfida e rezistencës”. Banorët u pozicionuan në vendin...

Sula njeriu model kerkon grua pasi i ka vdekur bashkeshortja. E kam shtepin …

Një tjetër prezantim është shfaqur ditën e sotme në...