Rama iu gjunjëzua kryeministrit të Luksenburgut. Pas këtij gjesti, të dy palët u panë duke…

I njohur për “One-man show”, shkruan TPZ, kryeministri Edi Rama, që është mikpritës i 29 liderëve evropianë, bëri një gjest të pazakontë, duke u gjunjëzuar para kryeministrit të Luksemburgut, Xavier Bettel.

 

Në momentin që Bettel i është afruar me një çantë në dorë, Rama i ka dhënë dorën dhe i është ulur në gjunjë. Sigurisht pjesë e performancës për kreun e qeverisë së vendit me të ardhurat më të mëdha për frymë në BE. Pas këtij gjesti, të dy u panë duke qeshur, vijon lajmin e saj TPZ.

 

Kryeministri Edi Rama e ka pritur ndryshe kryeministrin e Luksemburgut, Xavier Bettel në samitin BE-Ballkani Perëndimor që po mbahet në Tiranë. Në foto shihet se Rama është ulur në gjunjë kur ka ardhur Bettel. Në momentin që Bettel u afruan me çantën e tij në dorë, Rama u ul në gjunjë për arsye që ende nuk dihet. Veprimi i kryeministrit nuk kaloi pa u vënë re, ndërsa s’munguan as të qeshurat mes tyre, por edhe gazetarëve të pranishëm.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Zbulohet e vërteta/ Ish-banori Big Brother VIP flet për sëmundjen e rrallë të Luiz Ejllit

Historia e sëmundjes së rrallë të Luiz Ejllit ka...

Kiara i vë “kusht” Luizit: ‘S’të puth më po s’fitove’! Kthehemi sërish tek 24 dhjetori

Nis “Sfida e rezistencës”. Banorët u pozicionuan në vendin...

Sula njeriu model kerkon grua pasi i ka vdekur bashkeshortja. E kam shtepin …

Një tjetër prezantim është shfaqur ditën e sotme në...