AKSI I FRIKSHËM RRUGOR NË SHKODËR, BANORËT: AKSIDENTE ÇDO DITË

Nga Nereida Vitoja

 

Aksi rrugor Shkodër – Han I Hotit është një nga rrugët me rrezikshmërinë më të lartë vitet e fundit.

 

Shpejtësia me të cilën lëvizin drejtuesit e automjeteve dhe mungesa e ndriçimit gjatë natës vijon të rrezikojë banorët e zonës. Ata thonë se aksidentet janë të shpeshta dhe lëvizin me frikë në këtë rrugë.

 

Rrezik shpejtësia në këtë rrugë përbën edhe për nxënësit e shkollës së Hotit të Ri.Që prej rikonstruksionit të tij, por edhe më parpara,

 

ky aks rrugor nuk ka pasur vëmendjen e policisë apo institucioneve përgjegjëse që pas asfaltimit të kësaj rruge e kane lenë në harresë të plotë dhe kujtohen vetëm në raste aksidentesh. Banorët bëjnë apel për rritjen e sigurisë në këtë aks rrugor.

 

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Zbulohet e vërteta/ Ish-banori Big Brother VIP flet për sëmundjen e rrallë të Luiz Ejllit

Historia e sëmundjes së rrallë të Luiz Ejllit ka...

Kiara i vë “kusht” Luizit: ‘S’të puth më po s’fitove’! Kthehemi sërish tek 24 dhjetori

Nis “Sfida e rezistencës”. Banorët u pozicionuan në vendin...

Sula njeriu model kerkon grua pasi i ka vdekur bashkeshortja. E kam shtepin …

Një tjetër prezantim është shfaqur ditën e sotme në...