Rama: Xherdan Shaqiri e Granit Xhaka po përdoren si mish për top për lojë luftërash ballkanike

Kryeministri Edi Rama u pyet pse nuk reagoi lidhur me Granit Xhakën dhe Xherdan Shaqirin.

 

Edi Rama: Pse të flisja? Nuk jam kryeministri i Zvicrës.

 

Do i fryja zjarrit të një nacionalizmi, më falni për shprehjen qesharak që është dhe sa i rrezikshëm. Nuk është e nevojshme. Kush e bën këtë nuk bën gjënë e duhur. Është për të ardhur keq si mund të shkëputen nga skuadra e tyre dy lojtarë qytetarë të nderuar të denjë të atij shteti që për shkak të kombësisë të tyre të përdoren si mish për top për lojë luftrash ballkanike.

 

Sa i takon pjesës së sanksioneve i përkasin politikës së FIFA-s që është tejet strikte. Më duket e tepruar të hyjë në detaje pasi të gjithë kanë të drejtë të manifestojnë sipas dëshirës.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME