‘Ka ndonjë lek nga BE, apo vetëm foto?’, Rama i përgjigjet qytetarit

Kryeministri Edi Rama u është përgjigjur qytetarëve lidhur me samitin në Tiranë mes BE dhe Ballkanit Perëndimor.

 

Një qytetar e ka pyetur Ramën nëse BE do të japi para për Shqipërinë, ndërsa ai ka thënë se situata është e vështirë. Përgjigjen e tij Rama e ka nisur me situatën e emigracionit duke thënë se edhe Italia ka një problem shumë të madh me largime dhe me ekonominë.

 

“Largime masive të njerëzve nga Italia, ka shumë vende që po përballen me këtë proces. Bari i komshiut duke më i gjelbër. Hesapet e tjetrit bëhen më kollaj. Për të gjithë ata që thonë jo pagat atje, mundësitë, jeta…

 

Është koha për ta parë këto largime. Isha me disa miq italian, dhe thanë se paguajnë 67 %. Ishin sipërmarrës të vegjël. Taksa pa TVSH brenda. Është një shifër që tregon se ato të ardhura janë një anë e medaljes, ana tjetër janë kontributet”, është përgjigjur Rama.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Zbulohet e vërteta/ Ish-banori Big Brother VIP flet për sëmundjen e rrallë të Luiz Ejllit

Historia e sëmundjes së rrallë të Luiz Ejllit ka...

Kiara i vë “kusht” Luizit: ‘S’të puth më po s’fitove’! Kthehemi sërish tek 24 dhjetori

Nis “Sfida e rezistencës”. Banorët u pozicionuan në vendin...

Sula njeriu model kerkon grua pasi i ka vdekur bashkeshortja. E kam shtepin …

Një tjetër prezantim është shfaqur ditën e sotme në...