Rita Gjeka: “Asht dasht me dal Tinka ne pension qe me hi une ne pune…”

Aktorja dhe drejtorja e Teatrit “Migjeni” ne Shkoder, Rita Gjeka ka qene e ftuar ne emisionin “ABC e Pasdites” ku foli gjere e gjate rreth filmit “Sofia”.

 

Pjesmarrja e Gjekes ne kete film ka nje rol teper kryesor dhe te vecante. Ne fjalen e saj Rita tregon vehstirsite e realizimit te filmit nga regjisori Eduart Grishaj por njekohesisht trego se ka qene nje kenaqesi e vecante per te qe te luante krah te madhes Tinka Kurti. Madje ajo me shaka shprehet se “Asht dasht me dal Tinka ne pension qe me hi une ne pune se ska pas vend”.

 

Natyrisht si Tinka Kurti e cila mban titullin “Mjeshtre e madhe” por edhe Rita Gjeka jane dy emra qe Shkodra krenohet teper me to dhe qe i japni teper dashuri skenes shkodrane e shqiptare.

 

Ne miniuten 6: 57 mund te shihni momentin e lartpermendur

Nga Boga në Pukë, ku po e kalojnë fundjavën liderët e politikës shqiptare (FOTO)

Ndërsa situata politike është shumë e “nxehtë”, moti nga ana tjetër është shumë i ftohtë. Në zonat veriore, verilindje e juglinde ka rënë borë dhe...

HOROSKOPI I DITES SE DIELE, SHENJAT GJATE KESAJ FUNDJAVE DO TE…

Dashi   Dita e fundit e kësaj jave favorizon të dashuruarit, ndërsa në punë është koha për të vazhduar me iniciativat më të mira. Në punë...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME