Ekzekutimi i gruas shtatzënë/ Zbardhen detaje tronditëse, 35- vjeçarja qëndroi 30 minuta e shtrirë në tokë, nuk mori ndihmën e parë nga…

Detaje të reja janë zbuluar nga ngjarja e ndodhur mbrëmjen e së mërkurës në Kosovë, ku Hamide Magashi e cila ishte edhe shtatzënë u ekzekutua me armë nga ish bashkëshorti i saj.

 

Sipas mediave të Kosovës, njëri prej anëtarëve të Sindikatës së Punonjësve Shëndetësorë, ka deklaruar se gruaja shtatzënë e cila u qëllua nga burri i saj ka qëndruar gjysmë ore e shtrirë në oborrin e QKUK-së, dhe nuk i është dhënë ende ndihma nga urgjenca. Pas mbërritjes së urgjencës, u konstatua vdekja e saj.

 

Ndërsa vetë anëtari Sindikatës së Punonjësve Shëndetësorë ka dhënë dorëheqje nga detyra e tij, duke theksuar se të gjithë duhet të mbanin përgjegjësi për vdekjen e 35-vjeçares.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME