Binjakët, Peshorja dhe Ujori këtë dhjetor do marrin pak nga të gjitha

Binjakët – Jeni pothuajse gjithmonë të zënë, por keni qenë edhe më social se zakonisht.

 

Megjithatë, Marsi i orientuar nga aksioni vazhdon retrogradën e tij përmes shenjes suaj këtë muaj, kështu që nëse ndonjëherë ndiheni me më pak energji, jepini vetes një shplodhje. Do të keni përshtypjen se do të ishte veçanërisht e mençur në ditët rreth 7 dhjetorit kur hëna e plotë bie në shenjën tuaj dhe do të ndiheni tepër të ndjeshëm emocionalisht.

Gjëja më e mirë që mund të bëni është t’i jepni vetes shumë kohë dhe hapësirë për të punuar me gjithçka që ju vjen tani. Më 20 dhjetor, Jupiteri zhvendoset në sektorin tuaj të rrjeteve ku ka kaluar kohë për herë të fundit nga 10 maji dhe 28 tetori. Projektet në grup dhe bashkëpunimet me komunitetin tuaj ka të ngjarë të jenë një fokus kryesor që tani deri më 16 maj.

Dhe për shkak se ky sektor përfshin gjithashtu dëshirat afatgjata, ju mund të shihni përparim emocionues edhe në ato. Vetëm dijeni se është e mundur që ëndrrat tuaja më të mëdha do të marrin pak kohë për t’u shfaqur plotësisht, veçanërisht me planetin tuaj në pushtet, Mërkurin që lëviz prapa për herë të katërt dhe të fundit këtë vit, në zonën tuaj të intimitetit, nga 29 dhjetori deri më 18 janar.

 

 

Peshorja – Javët e fundit keni qenë edhe më social se zakonisht. Ju adhuroni të jeni të zënë dhe të organizoni të gjitha festat që mundeni, kështu që kjo është me siguri një nga stinët tuaja të preferuara të vitit, por thjesht kujdes, sepse edhe nëse ju jeni duke u argëtuar, një muaj që është i rrëmbyeshëm mund të jetë ende dërrmues.

Dhe kur ngadalësoni shpejtësinë, me gjasë rreth hënës së plotë më 7 dhjetor, ju keni mundësinë të lëvizni në një drejtim të ri emocionues, ndoshta duke marrë aftësi të reja për të përparuar më vonë karrierën tuaj. Planeti juaj sundues, Venusi i orientuar drejt marrëdhënieve, rrëshqet në zonën tuaj të shtëpisë më 9 dhjetor, ku do të ngrejë dëshirën tuaj për të qenë komod në shtëpi deri më 2 janar.

Të ftosh një mik të vjetër për të pirë një gotë verë në divan ose të kalosh kohë në shtëpi me të dashurin, mund të jetë më e kënaqshme sesa të jesh jashtë. Jupiteri me fat zhvendoset në sektorin tuaj të partneritetit më 20 dhjetor, ku mbetet deri më 16 maj. Mendoni përsëri për verën e kaluar sepse mësimet që keni marrë dhe temat në atë kohë do të rikthehen edhe njëherë në fokus.

 

 

Ujori – Shanset janë që ju po ndiheni shumë mirë me fillimin e dhjetorit veçanërisht duke pasur parasysh se ky sezon ju vë në lëvizje me ndryshime të lidhura me karrierën dhe terren sfidues emocional. Rreth datës 7 dhjetor, hëna e plotë bie në zonën tuaj të romancës dhe të vetë-shprehjes, e cila shërben si një dritë jeshile për të besuar zemrën tuaj dhe për të zotëruar zërin tuaj. Rrallëherë jeni nga ata që u përmbaheni rregullave, por tani, jeni veçanërisht të motivuar të dilni vetë dhe të flisni kur bëhet fjalë për një projekt artistik ose marrëdhënie që nuk është plotësisht në përputhje me nevojat tuaja.

 

Më pas, do të bëni mirë të filloni të mendoni për farat që dëshironi të mbillni. Më 9 dhjetor, Afërdita e ëmbël, planeti i marrëdhënieve, kalon në zonën tuaj të spiritualitetit dhe dielli pason më 21 dhjetor. Sezoni i Bricjapit, që bie pak përpara sezonit tuaj, ka tendencë të jetë një moment i qetë dhe vetë-reflektues për ju. Edhe nëse keni shumë angazhime shoqërore, i detyroheni vetes të ndani kohë vetëm.

 

Meditimi do t’ju ndihmojë të kuptoni se çfarë doni të lini pas dhe çfarë jeni gati të përqafoni. Mërkuri është retrogradë në të njëjtën zonë nga 29 dhjetori deri më 18 janar, ngadalësimi dhe fokusimi në shërimin e çdo gjëje që ju pengon, ju bën gati për një vit të ri veçanërisht të shëndetshëm dhe të lumtur.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME