Ura e fshatit Mes e lënë në harresë/ Banorët kërkojnë që të merren masa

Ura qe lidh fshatin Mes me ate te Drishtit eshte lene ne harrese prej kohesh. Demtimi I parmakeve si dhe gropat qe shafqen ne disa pjese te ketij segmenti te cilat mbushen me uje sa here ka reshje shiut krijojne nje pamje te shemtuar dhe gjithashtu kthehen ne burim aksidentesh per banoret qe kalojne ne kete ure .

 

Banoret thone se ne kete ure nuk eshte nderhyre prej vitesh dhe kerkojne qe te merren masa per riparimin e saj pasi kjo zone frekuesntohet shume edhe nga turistet dhe nje situate e tille eshte e pa pranueshme .

 

Megjithse eshte trajtuar shpeshhere kjo problematike nga mediat gjithashtu edhe nga banoret e zones deri tani nuk eshte marre asnje mase nga institucionet pergjegjese

HOROSKOPI I DITES SE DIELE, SHENJAT GJATE KESAJ FUNDJAVE DO TE…

Dashi   Dita e fundit e kësaj jave favorizon të dashuruarit, ndërsa në punë është koha për të vazhduar me iniciativat më të mira. Në punë...

Shqiptari “hero” në Greqi, shpëton fëmijën 1-vjeç që ishte bllokuar në banesë nga flakët

Dionisis Abdiaj, një 22-vjeçar shqiptar është bërë hero pasi ka shpëtuar një fëmijë 1-vjeçar, i cili ndodhej në një banesë në Greqi që ishte...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME