Sa vjeç bën sot artisti i madh? Luftar Paja feston ditëlindjen, i biri i bën urimin epik aktorit të shquar

Artisti i Merituar dhe aq i dashur për publikun, Luftar Paja feston sot 81-vjetorin e lindjes së tij. Për t’ja bërë ditën edhe më të bukur, i biri, aktori i “Portokallisë” Gazmend Paja i ka bërë një urim të veçantë dhe me humor.

 

“Babo L. Ta gësosh ditën tënde. Po ai që e vodhi nuk ka faj fare”, shkruan ai me humor.

 

Puna dhe vepra e Luftar Pajës anë pjesë e rëndësishme dhe kontribut dallues në teatrin dhe filmin shqiptar. Ka mbi 36 role në kinematografi. Është protagonist në 12 komedi, në 7 drama nga më të njohurat dhe më përfaqësueset në dramaturgjinë shqiptare. Përfaqëson një galeri nga më spikatëset në varietenë shqiptare prej 63 vitesh.

 

Një aktor që i ka mishëruar si Luftar, karakteret shqiptare të labit, myzeqarit, minoritarin grek, dibranin, korçarin, etj., etj.

 

Sot kur e shënon edhe një vit shtesë në jetën e vet është i zënë, natyrisht në energjinë e tij të pashtershme, me xhirimet e filmit më të ri

 

“Vdekja le të presë” me regjisor Edi Topin. Luan në këtë film së bashku me kastën e famshme, të cilët tashmë njihen si korife të kinematografisë sonë si: Reshat Arbana, Tinka Kurti, Margarita Xhepa…., etj., etj. Natyrisht, bashkë edhe me të birin

Kiara e Luizi e ‘kurorëzuan martesën’ me puthje në buzë, vjen reagimi nga Butrinti!

Izolimi bën të vetën. Një pjesë e banorëve kanë treguar se po “humbin” idenë e realitetit dhe jetës jashtë, kanë harruar të harrojnë fjalët...

Partnerja e tij feston ditëlindjen/ Ardit Gjebrea emocionon gjithë rrjetin me urimin: Sa i bekuar jam(Foto)

Anila dhe Ardit Gjebrea janë një ndër çiftet më të komentuar dhe më të dashur të publikut shqiptar. Dyshja na ka dëshmuar herë pas...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

I shndërruar në një fenomen, Luizi promovon veriun e Shqipërisë

Ai po merr një përkrahje të madhe në të...

Zbulohet identiteti i burrit të Oltës, i njëjti u pa në zyret e Top Channel

Olta Gixhari është banore në ‘Big Brother Vip Albania...

Reagimin e Klea Hutës pas puthjes së Kiarës me Luizin nuk duhet ta humbisni (VIDEO)

Pak minuta më parë Kiara dhe Luizi shkëmbyen puthjen...