NËNA: KAM FRIKË SE DJALI DO VDESË NGA VARFËRIA

Nga Ketjola Gështenja 

 

Kjo është Gofile Qershia. 54 vjeçarja së bashku me djalin e saj jetojnë mes shumë vështirësive.

 

E vetmja e ardhur që kanë është ndihma ekonomike prej 60 mijë lekëve të vjetër të cilat janë të pamjaftueshme për të kaluar muajin.

 

Një lokal që është kthyer në shtëpi është vendi ku jetojnë 54 vjeçarja së bashku me djalin e saj. Kjo banesë në të cilën jetojnë nuk i plotëson as kushtet minimale të jetesës sepse sa herë që bie shi uji futet brenda.

 

54 vjeçarja tregon se bashkëshorti i saj ka ndërruar jetë dy muaj më parë si shkak i sëmundjeve që i janë shfaqur nga lagështira që ka mberthyer shtëpin e tyre. Kjo gjë është kthyer në shqetësismin kryesorë të 54 vjeçares pasi ka frikë se mos sëmuret edhe djali i saj.

 

Pa asnjë përkrahje dhe në kushte shumë të vështira Gofile Qershia i bën thirrje të gjithë atyre që kanë mundësi që t’a ndihmojnë.

 

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Zbulohet e vërteta/ Ish-banori Big Brother VIP flet për sëmundjen e rrallë të Luiz Ejllit

Historia e sëmundjes së rrallë të Luiz Ejllit ka...

Kiara i vë “kusht” Luizit: ‘S’të puth më po s’fitove’! Kthehemi sërish tek 24 dhjetori

Nis “Sfida e rezistencës”. Banorët u pozicionuan në vendin...

Sula njeriu model kerkon grua pasi i ka vdekur bashkeshortja. E kam shtepin …

Një tjetër prezantim është shfaqur ditën e sotme në...