VIDEO/ “G Class” e “Lamborghini”, 120-160 mijë £! Festa e veçantë e shqiptarëve në Londër, flamujt kuqezi “pushtojnë” rrugët

Mediat britanike i kanë bërë jehonë festës së shqiptarëve për Pavarësinë në Londër. Daily Mail shkruan se shqiptarët e kanë festuar në mënyrë “të çmendur” festën e tyre, me makina Mercedez 120 mijë paund e Lamborghini 160 mijë paund.

 

Qindra shqiptarë dolën në rrugët e Londrës me makina fantastike gjatë natës për të festuar ditën e Pavarësisë.

 

Pamjet video të shpërndara në internet tregojnë Audit, Range Rovers dhe Porsche 4×4 që të gjithë ndalojnë trafikun rreth Ëestminsterit ndërsa oficerët e Policisë Metropolitane përpiqen të lëvizin automjetet.

 

Në klipe të ndryshme, burra dhe gra mund të shihen duke valëvitur flamurin shqiptar ndërsa varen nga xhamat e makinave të tyre – duke përfshirë një Lamborghini Huracan ngjyrë vjollce dhe një Mercedes të klasës G, të cilat kushtojnë përkatësisht rreth 120,000 dhe 160,000 £.

 

Diku tjetër, makinat kryenin xhirime gomash ndërsa të rejat vishnin fustane tradicionale dhe kërcenin në rrugë.

 

Fishekzjarret e forta u lëshuan ndërsa vargu i gjatë i automjeteve u binin vazhdimisht borive për të festuar pavarësinë e Shqipërisë, e cila përkujtohet çdo vit më 28 nëntor.

 

Kombi i vogël evropian u bë i pavarur në atë datë në vitin 1912, 110 vjet më parë.

 

 

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Zbulohet e vërteta/ Ish-banori Big Brother VIP flet për sëmundjen e rrallë të Luiz Ejllit

Historia e sëmundjes së rrallë të Luiz Ejllit ka...

Kiara i vë “kusht” Luizit: ‘S’të puth më po s’fitove’! Kthehemi sërish tek 24 dhjetori

Nis “Sfida e rezistencës”. Banorët u pozicionuan në vendin...

Sula njeriu model kerkon grua pasi i ka vdekur bashkeshortja. E kam shtepin …

Një tjetër prezantim është shfaqur ditën e sotme në...