Policia e Shtetit ‘uron’ qytetarin në ditën e Pavarësisë, i vë 440 mijë lekë të vjetra gjobë me argumentin se ka bërë zhurmë

Kemi vënë re se ryshfeti është pika më e ‘fortë’ e policisë tonë rrugore. Në redaksinë tonë rastet e denoncimeve të qytetarëve që shprehen se nuk trajtohen me përgjegjësinë e duhur dhe në kohën e duhur, ose që gjobiten padrejtësisht nga Policia e Shtetit janë të shumta.

 

Së fundmi një qytetar ka shkruar pranë JOQ duke denoncuar policinë e cila në prag të festave të Vitit të ri dhe në ditën e Pavarësisë e ka ‘uruar’ me një gjobë prej 440 mijë lekësh të vjetra. Sipas qytetarit, policia e ka gjobitur pa e paralajmëruar me argumentin se ka bërë zhurmë.

 

Qytetari:

dhurata per vitin e ri nga shteti jon i dashur, nderkohe polici thot vet ec mos blloko trafikun, te del tjetri bere manovra thot dhe ke bere zhurme, te 9 katshet, qender dhe sikur te kene sado pak te drejte qytatari duhet te paralajmrohet si fillim jo direkt gjobe maksimale

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Ish-balerina e Tv Klan për aksidentin e tmerrshëm: Nuk punonin frenat, qëndrova 2 muaj në koma

Në emisionin “Shije Shtëpie” në Tv Klan, ka qenë...

Surprizon Balina Bodinaku: Olta Gixharin e shoh fituese të Big Brother VIP

Ish-opinionistja e “Big Brother VIP”, Balina Bodinaku, ishte sot...