Gazetari nga Kosova live në Euronews: Nuk jam shqiptar, jam kosovar, shokohet moderatorja

“Nuk jam shqiptar, jam kosovar”, ka qenë deklarata e gazetarit Vullnet Krasniqi në një lidhje direkte me studion e Euronews Albania. Nga kjo deklaratë e Vullnetit ka ngelur e habitur moderatorja e emisionit.

 

“Në ka një deklaratë që më ka shokuar është kjo, dhe ishte hera e parë që e dëgjoja në jetën time”, tha moderatorja. Ai u shpreh se shumë njerëz mendojnë se janë kosovar e jo shqiptarë, por shumë pak guxojnë ta thonë një gjë të tillë për shkak të paragjykime që mund të marrin.

 

“Ka shumë që mendojnë që janë kosovarë dhe jo shqiptarë, por pak e thonë. Kjo ndodh për shkak të gjykimit shumë të madh që ndodh, sidomos me dhënë një deklaratë të tillë më 28 nëntor, nuk është shumë e përshtatshme për ‘patriotët’”- theksoi ai.

 

Tutje moderatorja ka vazhduar duke thënë se për të ishte shokuese ta dëgjojë një deklaratë të tillë. “Ishte shokuese dhe tronditës, edhe sikur ta kisha dëgjuar mes miqsh”, përfundoi moderatorja.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Zbulohet e vërteta/ Ish-banori Big Brother VIP flet për sëmundjen e rrallë të Luiz Ejllit

Historia e sëmundjes së rrallë të Luiz Ejllit ka...

Kiara i vë “kusht” Luizit: ‘S’të puth më po s’fitove’! Kthehemi sërish tek 24 dhjetori

Nis “Sfida e rezistencës”. Banorët u pozicionuan në vendin...

Sula njeriu model kerkon grua pasi i ka vdekur bashkeshortja. E kam shtepin …

Një tjetër prezantim është shfaqur ditën e sotme në...