Ky burrë mëson burrat e tjerë si të lyhen: “Makeup-i është për të gjithë, edhe për ne meshkujt”

Make-up-i dhe kozmetika zakonisht rezervohen për kategorinë e femrave, të cilat prej shekujsh kanë tentuar të bëhen të bukura dhe të përmirësojnë estetikën duke iu drejtuar edhe trukeve si grimi.

Po meshkujt? Edhe ata zgjohen me rrathë të errët poshtë syve ose mund të kenë papërsosmëri në lëkurë: pse të mos i lini të fillojnë të kujdesen për fytyrën e tyre? I riu Davide Scibetta ofron pikërisht këtë në kanalet e tij sociale, në një përpjekje për të normalizuar grimin e përditshëm edhe për meshkujt.

 

Por duket se njerëzit ende nuk janë gati të pranojnë grimin e meshkujve. Megjithatë, çfarë të keqe ka të dish të manovrosh me kremrat, lapsat dhe rregulluesit e flokëve, me qëllim të përmirësimit të pamjes? Por duket se ka ende paragjγkime të forta për këtë dhe për këtë arsye David Scibetta po përpiqet të ndërgjegjësojë këtë çështje përmes rrjeteve të tij sociale.

 

Mesazhi kryesor që Davide, i cili ndjek një rutinë bukurie të përcaktuar mirë, dëshiron të përcjellë është ai në të cilin shprehet me zë të lartë se “makeup-i është për të gjithë”, pavarësisht gjinisë.

 

Nuk po flasim vetëm për make-up, por edhe për produkte për bukurinë dhe mirëmbajtjen e pamjes së dikujt: krem kundër plakjes, shkumë rroje, rregullues dhe llak flokësh, furça, piskatore, etj… të gjitha për t’i dhënë një prekje të veçantë fytyrës!

 

Askush nuk do ta detyrojë kurrë një burrë apo një grua që të vendosë grim, por të dish se ata janë të lirë ta bëjnë këtë, sigurisht që do të jetë një lehtësim i madh për shumë njerëz.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME