Rikthehet “Gjama e Burrave”, Malësia e Madhe vajton për babë e bir të mbytur në Bogë

Janë përcjell për në banesën e fundit babë e bir të mbytur në Bogë disa ditë më parë. Mes lotësh dhe dhmbjesh, në Malësinë e Madhe është rikthyer edhe Gjama e Burrave.

 

Një traditë e cila ka nisur pas vdekjes së Skëndërbeut. Gjama e Burrave është një këngë vajtuese ku burrat e afërt të një ngjarje të hidhur, vajtojnë për humbjen e jetëve.

 

Për vdekjen e Pjetër Rushaj dhe të birin, burrat e afërt të familjes kanë hyrë në dhomën ku ndodhej funerali duke mbajtur Gjamën e Burrave.

Dash Sula lë vajin e ullirit te vendi i Ramës: Pije se e ke nga ullinjtë e Saliut

Pasi përfundoi fjalën e tij në seancën parlamentare, deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula mendoi t’ë linte vajin e ullirit në tavolinën e kryeministrit...

Çfarë ndodhi? Ndërpritet në mënyrë të menjëhershme emisioni i gazetarit të njohur në një nga televizionet më të ndjekur: Faji mbetet …

Gazetari Endri Xhafo ka bërë me dije se emisioni i tij, “Log” është ndërprerë në mënyrë të menjëhershme.   Përmes një postimi në rrjetet sociale, Xhafo...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME