U hapën portat e hidrocentraleve? Drejtori i Emergjencave Civile zbardh të vërtetën

Teksa banorët e zonës së Nënshkodrës, e drejtojnë gishtin për pasojat e përmbytjeve,

 

hapjes së portave të hidrocentraleve, drejtori i Emergjencave Civile, Haki Çako, e mohon një gjë të tillë.

 

Përmes skype në “MCN economy”, Çako, flet bazuar në konfirmimet e ekspertëve hidrometeorologjik të huaj dhe vendor, sipas së cilëve e gjitha ndodhi si pasojë e reshjeve në sasi të mëdha të shiut, dhe jo si shkak i shkarkimit të kaskadave.

 

Përmbytjet nuk kanë asnjë lidhje me kaskadën, me Drinin apo me lëshimin e portave.

 

Sikurse dimë fare mirë që degëzimi apo shkarkimi i Gjatrit apo edhe i Kirit, nuk kanë lidhje me shkarkimin e kaskadave.

 

Por gjithsesi, kjo është fare e sigurt, aty i kanë që të gjithë ekspertët se çfarë intensiteti ka pasur për një periudhë kohë të caktuar.

 

Dhe kjo është fare e qartë, e kanë konfirmuar ekspertë të hidrometeorologjisë të vendit dhe ndërkombëtarë e kanë pranuar të gjithë dhe kanë konfirmuar këtë fakt se nuk është absolutisht e vërtetë që kaskada ka lidhje me këto lloj përmbytje të këtyre ditëve.

Zaimina bën deklaratën e papritur për burrin e saj: Kur jam martuar unë ka qenë koha e qerosave me X5

E ftuara në spektaklin e sotëm ishte një figurë shumë e dashur për publikun si Zaimina Vasjari. Në emisionin “Zemër Luana”, me moderatore dhe...

Sheiku përshëndeti me dorë influencuesen braziliane, reagimi i gruas së tij ….

Të hënën, Brazili dhe Zvicra u përballën në Kupën e Botës në Katar.   Në tribunë ishte biznesmenja dhe influencuesja braziliane Desireé Soares. Ajo është e...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Ndahen 24 ditë pas dasmës, arsyeja e këtij çifti do u lërë pa fjalë…

Për Adrianon flitet sërish. Ish-ylli i Interit është ndarë...

Rrëfime rrëqethëse/ Vajzat shqiptare po martohen për para, ja si po funksionon ky biznes

“Piranjat” në Abc të moderuar nga Arilena Ara dhe...

(Video) Artistja shqiptare habit me rrëfimin: E kam blerë tokën ku do varrosem dhe …

Piktorja e njohur, Zake Prelvukaj, pas nje kohe te...