Rama e quajti ‘gjel deti Peqini’/ Deputeti i PD-së e bën shok, kapen duke i dhënë dorën njëri-tjetrit

Dy javë më parë, kryeministri, Edi Rama shpërtheu keq ndaj opozitës,

 

duke i quajtuar ata bedelë dhe të paaftë. Një nga deputetët, të cilin ai e ofendoi më shumë ishte Dashnor Sula, të cilit iu drejtua si “gjel deti Peqini”.

 

Pas kësaj fjale, Sula u prek shumë dhe mbajti një fjalim të gjatë në foltore duke e akuzuar edhe Ramën rëndë, si të lidhur me krimin dhe si një nga personat përgjegjës që Shqipëria ndodhet në këtë krizë ekonomike.

 

Mirëpo, sot, Sula dhe Rama janë pajtuar.

 

Deputeti i Elbasanit, ka shkuar pranë vendit të kryeministrit dhe i ka thënë diçka atij në privatësi. Pasi kanë mbaruar fjalën, Sula dhe Rama i kanë dhënë dorën njëri tjetrit.

 

Siç shihet miq, ofendimet e Ramës dhe kundërpërgjigjia e Sulës, ka qenë vetëm një show, tani ky i fundit, por pret që të marrë shpërblimin e premtuar.

 

 

Zi në familjen e Getoar Selimit, reperi humb personin e afërt

Sot është një ditë e trishtë për familjen e reperit Getoar Selimi.   Halla e reperit është ndarë nga jeta. Lajmin e hidhur e ka bërë...

Horoskopi i Paolo Fox 26 nëntor 2022: parashikimet, dashuria dhe puna…

Horoskopi i Dashit Paolo Fox:   Në dashuri ka pasur një tension të vogël që prej ditës së djeshme (e premte 25), nëse ka diçka që...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Aktori i njohur shqiptar rikthehet pas 10 vitesh në Shqipëri dhe …

Aktori Elvis Pupa më shumë se 10 vite është...

A jeni bere gati per bakllavane? Ja si ta pergatisni qe t’ju tretet ne goje. Video

Ingredientët: 60 peta për bakllava 1 filxhan stika të grira imët ½...

Nipi i Isa Boletinit: Ju tregoj cilat ishin amanetet e gjyshit tim për Shqipërinë

Nipi i Isa Boletinit, Gazmend Boletini ka rrëfyer në...

Behuni gati.Keto qytete do të mbulohen nga bora ditën e dielë

Fundjava parashikohet që të sjellë ulje drastike të temperaturave...