Briosh me kos dhe limon, o sa të mira dalin, do ta kënaqni kur ta provoni. Receta

Mos humbisni rastin ta provoni këtë recetë. Shijojeni për mëngjeset e tuaja bashkë me familjen.

Ndiqni hapat e thjeshtë dhe përgatisni vetë brioshët më të shijshëm që keni provuar ndonjëherë.

 

PËRBËRËSIT
250 gr miell
125 gr gjalpë

125 gr kos të bardhë
1/2 pako maja për embëlsira
një majë luge kripë
lëkur limoni i grirë imët
pak miell kokosi

 

PËRGATITJA

Briosh Të Shpejtë në Vetëm 10 Minuta – Receta më e Thjeshtë – AgroWeb
Shkrijmë gjalpin në banjo maria, ( nje tenxhere me ujë të nxehtë poshtë dhe një ene tjetër ku vendosim gjalpin në menyrë që të shkrihet ).
I bashkojmë të gjitha përbërësit sëbashku.

 

I kalojmë në mixer dhe më pas brumin e punojmë dhe me duar.
Spërkasim tavolinën me miell, hapim brumin në një rreth, e ndajmë në 8 pjesë.
I mbushim me çfarë të kemi më shumë qejf, si reçel, mjaltë, nutella dhe i pjekim me 180 gradë për rreth 20 minuta./Kuzhinaime

(Foto) Nga ‘Dancing With the Stars’ në ‘Big Brother’, ja cili është aktori i njohur që do bëhet pjesë

Është përfolur që sezoni i dytë i “Big Brother Vip” do të nisë më datë 24 dhjetor, pikërisht natën e Krishtlindjeve. Sa më shumë...

Europa dhe SHBA japin alarmin, cila grupmoshë rrezikohet më shumë nga ‘tridemia’

Një kombinimin e virusit sincicial të frymëmarrjes ( RSV ), infeksionit Covid-19 dhe gripit i quajtur si ‘tridemia’ ka ngritur në këmbë Autoritetet shëndetësore...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura...