Viti 2022/ Përmbytjet kanë bllokuar rrugën, i vdekuri transportohet në varreza me zetor

Përmbytjet kanë shkaktuar probleme të rënda në disa zona, teksa një situatë e vështirë është edhe në fshatrat e Lezhës.

 

Në një familje të kësaj zonë ka humbur jetën një i moshuar, por familjarët kanë hasur vështirësi të mëdha për të bërë ceremoninë mortore të tij.

 

Transporti me një makinë normale funerali ka qenë e pamundur për shkak të bllokimit të rrugës që lidh fshatin Torovicë me fshatin Malecaj në Njësinë Administrative Balldren.

 

Zgjidhja e vetme ka qenë transporti i arkëmortit me një zetor të lartë, teksa në pjesën e përparme të mjetit kanë hipur edhe familjarët e të moshuarit.

Një situatë që të kujton vuajtjet e kohës së komunizmit për shkak të mungesës së infrastrukturës.

Çfarë ndodhi? Ndërpritet në mënyrë të menjëhershme emisioni i gazetarit të njohur në një nga televizionet më të ndjekur: Faji mbetet …

Gazetari Endri Xhafo ka bërë me dije se emisioni i tij, “Log” është ndërprerë në mënyrë të menjëhershme.   Përmes një postimi në rrjetet sociale, Xhafo...

Po bëhen milionerë disa! Djathi i gomarit shitet me çmim prej 1000 Euro, ja ne cilin vend prodhohet

A keni provuar ndonjëherë djathë gomarice? Me siguri që jo! Një djathë i tillë ekziston krahas djathit të lopëve, deleve dhe dhive, por çmimi...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME