TERHIQET UJI NE BERDICE, POR DEMET JANE TEPER TE MEDHA PER BANORET

Fillimi I kësaj jave ka qënë mjaft I vëshstirë për Shkodrën e kryesisht për NJ.A Bërdicë.

 

Nga reshjet e shumta të rëna në këtë zonë të gjithë banorët dhe bizneset janë përballur me prurje të mëdha uji cka ka bërë që dëmet nga prezenca e ujit ka shkaktuar shumë dëme. Aleksandër Pashuku administrator i NJ.A Bërdicë shprehet se situate ka qënë mjaft e vështire dhe se uji që ka përmbytur banesat apo bizneset e zonës ka ardhur në mënyrë të .

Por ato që vërtëtë janë përballur me shumë vështirësi janë banorët e zones të cilet janë përmbytur dhe që niveli I ujit ka arritur niveliln deri në 1 metër. Ata u shprehën se nuk kanq qnq të paralajmëruar më herët nga instancat përkatesë për situatën me të cilën mund të përballeshin dhe se dëmet që ata kanë pësuar janë të mëdha si në banesa gjithashtu edhe në gjënë e gjallë.

Përvec prezencës së ujit banorët janë përballur edhe me mungesën e energjisë elektrike cka e ka bërë edhe më të vështrë situatën.

TRAktualisht me rëninen e intensitetit të reshejve të shiut tashmë uji është tërhequr nga tokat bujqësore por që një përllogaritje e dëmëve të pësuara akoma nuk është arritur të bëhetë.

“Po marr veten nga traumat”, ish-banorja e BBV flet me Kejvinën, ja çfarë po i ndodh (FOTO LAJM)

Një nga banoret me të cilat Kejvina ishte shumë e afërt gjatë qëndrimit në Big Brother VIP ishte Mikela.   Kjo e fundit e ftuar sot...

Mësohet arsyeja e vërtetë se pse Valbona Mema bëri gati valixhet për tu larguar nga “Big Brother VIP”!

Big Brother Albania Vip është një show televiziv që zhvillohet tërësisht brenda kufijve të një shtëpie, krijuar posaërisht për personat e famshëm që bëhen...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME