Ngjyra më e rrallë e syve është jeshilja, çfarë zbulon ajo për karakterin tuaj

Thonë se sytë janë pasqyra e shpirtit. Shpesh mund të lexojmë të pathënat prej tyre. Nëse sytë tuaj janë gjithashtu të gjelbër, me siguri keni karakteristikat e mëposhtme.

 

Sytë e gjelbër zbulojnë një karakter jashtëzakonisht sensual dhe misterioz. Njerëzit me këtë ngjyrë sysh janë shpesh të paparashikueshëm. Ata bëjnë çfarë të duan dhe nuk kërkojnë miratimin e askujt. Ata janë shumë të mirë në flirtim dhe joshin lehtësisht objektin e tyre të interesit. Ata janë me temperament, pasionantë dhe tërheqin lehtësisht vëmendjen e atyre që i rrethojnë.

 

Edhe pse nuk janë shumë ambiciozë, ato karakterizohen nga këmbëngulja dhe këmbëngulja. Ata e arrijnë qëllimin e tyre deri në fund dhe janë biznesmenë të zgjuar. Pasi vendosin për diçka, nuk është e lehtë t’i ndalosh, shkruan abcnews.al.

 

Në dashuri janë besnikë dhe të palëkundur, por vetëm nëse janë të bindur se kanë gjetur shpirtin binjak. Dashuria është prioriteti i tyre, por ata nuk mund të zgjasin gjatë në një lidhje pa dashuri. Ata kanë kërkesa të shtuara seksuale dhe mund të jenë shumë posesiv. Ndjenjat e tyre janë intensive dhe mund të bëhen jashtëzakonisht të pasionuar për shumë gjëra. Emocionaliteti i tyre reflektohet edhe në jetën e tyre të dashurisë, kur ndonjëherë janë tepër xhelozë.

 

Rrallëherë do të gjeni një person më kreativ se ai me sy të gjelbër. Njerëzit me sy të gjelbër zakonisht kanë një natyrë lozonjare dhe miqësore. Ata shpesh kërkojnë sfida dhe mundësi të reja dhe janë shumë të dashur për të marrë rreziqe.

 

Inteligjenca mbi mesataren shpesh lidhet me ngjyrën e syve të gjelbër. Ato karakterizohen gjithashtu nga aftësi të mira analitike. Ata dinë të përpunojnë shpejt informacione të ndryshme dhe mendja e tyre funksionon me kapacitet të plotë. Përveçse janë dëgjues shumë të mirë, ata janë edhe folës të shkëlqyer.

(Video) Pjesë e ‘Big Brother Kosova, Stresi degjeneron Getoar Selimin: Ai është dënjeshtar, më ka…

Stresi dhe Getoar Selimi dikur ishin miq shumë të mirë, dy reperët shoqërinë e mbajtën për shumë vite.   Geti ishte adresa e Stresit në Prishtinë,...

Jeni në dilemë? Ja ku mund të shkoni për pushime

Guidier, Lyto Alliu në një intervistë për emisionin “Jeto me Orën” në RTV Ora foli rreth destinacioeve që mudn të zgjedhim për të pushuar...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Arjon Muça i zuri vendin në Top Channel? Ish-konkurrenti i Për’puthen habit me deklaratën

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Ekskluzive/ Zbulohet gjyqi mes Olsa Muhametit dhe Vera Grabockës

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Jeni në dilemë? Ja ku mund të shkoni për pushime

Guidier, Lyto Alliu në një intervistë për emisionin “Jeto...