Gjesti human i Mrizit të Zanave, i vijnë në ndihmë familjes së fermerëve që u prek nga përmbytjet

Mrizi i Zanave ka bërë një gjest human për një familje fermerësh që është prekur nga përmbytjet.

 

Biznesmeni Altin Prenga së bashku me punonjësit e Mrizit të Zanave dhe i kanë dhuruar ushqim për gjënë e gjallë, pasi ajo që vetë fermerët kishin mbledhur ishte dëmtuar nga përmbyrjet.

 

“Xhovalini dhe nusja e tij Flora janë një nga ata familje fermersh të cilëve iu është përmbytur ferma në këto ditë me reshje të jashtëzakonshme të shiut.

 

Duke qenë që për fat të mirë nuk ka pasur dëme në bagëti, vetëm pak pula, por sa i përket lopëve dhe dhenëve i ka të gjitha shëndoshë e mirë, por ka pasur një humbje të jashtëzakonshme të grazhdit.

 

Sikur e ka traditë shqiptari menduam të çojmë diçka dhuratë, inkurajuese siç ndodh në këto raste. Është një familje që ka një shtëpi shumë të mirë, por shpesh herë detyrohet të flenë në fermë për arsye që ka frikë nga vjedhjet gjatë natës të fermës.

 

Ishte një ditë shumë e bukur na dhuruan mandarina, na qerasën me raki. U urojmë shëndet dhe jetë sa më të mbarë të dyve” dëgjohet të thuhet në një video të publikuar në faqen e Mrizit të Zanave.

 

 

https://fb.watch/g_dsqQfJNK/?mibextid=qC1gEa

Kuletat e tyre janë gjithmonë plot, këto 4 shenja të Horoskopit fitojnë më shumë para

Zbuloni më poshtë se cilat shenja të zodiakut janë të destinuara të bëjnë gjithmonë shumë para . Bricjapi   Edhe pse nuk të lënë përshtypjen se po...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim kohe dhe pasioni, por një djalë e ka zbatuar këtë ide fjalë për fjalë. Ai...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura...