Fiton 30 mijë euro në muaj duke fjetur “live” në rrjetet sociale: ja si e bën!

Jakey Boehm, një djalë 28-vjeçar australian, lejon të tjerët ta shikojnë ndërsa fle çdo natë dhe përdoruesit mund t’i dërgojnë dhurata virtuale që më pas kthehen në fitime reale.

 

Sa herë që Jakey merr një të tillë, platforma e zgjon atë me tinguj të ndryshëm. Me fjalë të tjera, përdoruesit e shikojnë atë dhe e zgjojnë qëllimisht, duke i nxjerrë gjumin dhe duke e bërë të fitojë mijëra dollarë në këtë mënyrë të çuditshme.

 

Pak a shumë çdo natë, nga ora 23:00 deri në 6 të mëngjesit, Jakey aktivizon kamerën e tij të internetit dhe fle “live” për të gjithë ndjekësit e tij, të cilët mezi presin ta zgjojnë me lloj-lloj tingujsh.

 

Pikërisht për këtë arsye Jakey tashmë është bërë i njohur si “ndikuesi i gjumit”. Ai vetë tha se mund të fitojë deri në 30,000 euro në muaj falë TikTok – mbresëlënëse, apo jo?

 

Paratë vijnë direkt nga përdoruesit. Sa herë që një përdorues i jep Jakey një objekt, duke e bërë atë të fitojë para, ai e zgjon në mënyrë të pashmangshme me një përzierje tingujsh shumë të lartë; një program i jashtëm, lexon bisedat dhe aktivizon tingujt e bezdisshëm që e mbajnë atë zgjuar: muzikë me zë të lartë, drita neoni që ndizen, flluska sapuni që dalin nga muri, janë disa shembuj se si Jakey zgjohet vazhdimisht gjatë natën.

 

Edhe pse Jakey nuk pushon kurrë gjatë natës, ai është absolutisht i kënaqur me rezultatet që po arrin me llogarinë e tij, tani i ndjekur nga pothuajse një milion ndjekës: “Është fantastike. Duke parë faqen time të rritet kaq shpejt, unë emocionohem dhe punoj për të marrë rezultate gjithnjë e më të mira”. A do të kalonit ndonjëherë një përvojë të tillë për të fituar kaq shumë para?

Gazetarja Ola Bruko na trishtoi, me atë që ka ndodhur me burrin e saj

Edhe pse prej kohësh meret edhe me programe dhe është autore dhe moderatore e emisionit të saj, Ola Bruko do të kujtohet gjithmonë si...

Dash Sula lë vajin e ullirit te vendi i Ramës: Pije se e ke nga ullinjtë e Saliut

Pasi përfundoi fjalën e tij në seancën parlamentare, deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula mendoi t’ë linte vajin e ullirit në tavolinën e kryeministrit...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME