Nga murgeshë, fituese e “The Voice of Italy”, e reja përfundon kamariere në Spanjë

Nuk është kurrë vonë për të bërë atë që doni, pavarësisht kushteve, ju duhet të ndiqni zemrën tuaj. Kështu bëri edhe Cristina Scuccia, 34- vjeçarja që hoqi dorë nga jeta e saj si murgeshë dhe u angazhua në fushën e muzikës, pasi zbuloi se kjo ishte vërtet ajo që dinte të bënte më mirë.

 

Scuccia mori trofeun e spektaklit më të njohur të këngës “Thë Voice of Italy”. Por historia e jetës së saj merr një tjetër kthesë, pasi së fundmi ka njoftuar se po tani po punon kameriere në Spanjë.

 

Cristina Scuccia, nga Siçilia performoi një nga këngët e artistes së njohur italiane Raffaella Carrà në vitin 2014. Pasi kuptoi se zëri i jashtëzakonshëm i përkiste një murgeshe, Carrà, e cila vdiq vitin e kaluar, tha: “Nuk mund të flisja për disa minuta”.

 

Scuccia, e cila në atë kohë ishte mes murgeshave në manastirin Ursuline Sisters of the Holy Family në Milano, vazhdoi të fitonte shfaqjen atë verë me performancën e saj të ëhat a Feeling, kënga me temë nga filmi Flashdance. Ajo më vonë prodhoi një album, të cilin ia dha Papa Françeskut, që përfshinte një version të kopertinës së Madonna’s Like a Virgin, shkruan The Guardian.

 

E veshur me taka të larta dhe një kostum pantallonash të kuqe, me një pircing në hundë dhe flokë të gjatë të errët të lëshuara, ish murgesha deklaroi për programin Verissimo: “Besoj se duhet të dëgjoni zemrën tuaj me guxim. Ndryshimi është një shenjë e evolucionit, por është gjithmonë e frikshme, sepse është më e lehtë të ankorohet në siguri sesa të pyesësh veten: A ka të drejtë apo po gaboj?”

 

Scuccia tha se lënia e manastirit, një vendim që e mori me ndihmën edhe të terapisë me një psikolog, nuk do të thotë se ka hequr dorë nga besimi i saj dhe se ajo ishte ende duke ndjekur ëndrrën e saj për një karrierë në muzikë.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME