Habit këngëtarja shqiptare: Paradite shkoj punoj në ushtri, ndërsa pasdite…

Jasmina Dervishi, vajza e talentuar në muzikë, fituese e çmimeve të para dhe konkuruese në “Këngën Magjike” e ftuar në Why Not, në RTV Ora ka zbuluar dhe për jetën e saj të përditshme.

 

Roza Lati: Përse? Këngës Magjike e shkollës në përditshmërinë tënde me çfarë merresh?

 

Roza Lati: Në ushtri?! Na u rritën motrat, na u bënë burra.

 

Jasmina Dervishi: Është hapur orkestra dhe kori i ushtr isë dhe unë jam pjesë e korit të u shtrisë paradite. Pastaj në drekë dhe pasdite në shkollë. Të premte të shtunë jam të Aurela Gaçe.$

Aktori i njohur shqiptar rikthehet pas 10 vitesh në Shqipëri dhe …

Aktori Elvis Pupa më shumë se 10 vite është larguar nga “Portokalli” dhe rreth 5 vite më parë ai është shkëputur totalisht nga ekrani.   Por...

A jeni bere gati per bakllavane? Ja si ta pergatisni qe t’ju tretet ne goje. Video

Ingredientët: 60 peta për bakllava 1 filxhan stika të grira imët ½ filxhan vaj ulliri i lehtë ½ filxhan gjalpë I tretur 400 – 500 gram stika të grira...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Aktori i njohur shqiptar rikthehet pas 10 vitesh në Shqipëri dhe …

Aktori Elvis Pupa më shumë se 10 vite është...

A jeni bere gati per bakllavane? Ja si ta pergatisni qe t’ju tretet ne goje. Video

Ingredientët: 60 peta për bakllava 1 filxhan stika të grira imët ½...

Nipi i Isa Boletinit: Ju tregoj cilat ishin amanetet e gjyshit tim për Shqipërinë

Nipi i Isa Boletinit, Gazmend Boletini ka rrëfyer në...

Behuni gati.Keto qytete do të mbulohen nga bora ditën e dielë

Fundjava parashikohet që të sjellë ulje drastike të temperaturave...