Angli: Pas 10 muajsh martesë, gruaja zbulon se burri i saj është një grua

Protagonistja e kësaj historie është një vajzë 22-vjeçare, e cila u takua me një burrë përmes një aplikacioni takimesh dhe vetëm pas 3 muajsh lidhje, të dy u martuan.

 

Dashuri me shikim të parë ose të dytë, quajeni si preferoni, fakti është se çifti eci përpara dhe vendosi të krijojë një familje. Ai, një kirurg dhe biznesmen i njohur nga Indonezia, iu bashkua gruas në vendin e saj të origjinës, Angli dhe këtu vendosën të martoheshin.

 

Në pamundësi për të nxjerrë dokumentacionin e nevojshëm për një martesë të rregullt, ai u martua me vajzën në fshehtësi, pra të paregjistruar, me ceremoni dhe më pas së bashku shkuan të jetonin për një kohë të shkurtër në shtëpi me prindërit e vajzës.

 

Megjithatë, kishte diçka që nuk shkonte me burrin. Pavarësisht pozicionit të shkëlqyer të punës dhe pasurive që duhej të kishte sipas tij, bashkëshorti i ri vazhdimisht i kërkonte para vjehrrës.

 

Kështu vjehrrit filluan të ushqejnë gjithnjë e më shumë dγshime, të cilat e shqetësοnin dhe e çuan burrin në vendimin për t’u shpërngulur me gruan e tij në një qytet tjetër.

 

Pas 10 muajsh martesë, doli e vërteta. Kur prindërit e 22-vjeçares nuk morën më vesh për vajzën e tyre, u shqetësυan dhe i kërkuan pσlicisë që të ndërhynte. Pasi u gjurmua, u zbulua se burri nuk ishte në të vërtetë ai që pretendonte se ishte, por ishte një grua.

 

Një histori absurde dhe që la pa fjalë vajzën dhe familjen e saj, dhe që i kushtoi familjes së nuses rreth 16 mijë paund, por edhe përdoruesit e shumtë të internetit që u bënë të vetëdijshëm për këtë histori.

Ekskluzive/ Zbulohet gjyqi mes Olsa Muhametit dhe Vera Grabockës

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë i ftuar këtë javë në #Expuls nga Ronaldo Sharka në RTV Ora.   Pasi Bruno u largua...

Jeni në dilemë? Ja ku mund të shkoni për pushime

Guidier, Lyto Alliu në një intervistë për emisionin “Jeto me Orën” në RTV Ora foli rreth destinacioeve që mudn të zgjedhim për të pushuar...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Arjon Muça i zuri vendin në Top Channel? Ish-konkurrenti i Për’puthen habit me deklaratën

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Ekskluzive/ Zbulohet gjyqi mes Olsa Muhametit dhe Vera Grabockës

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Jeni në dilemë? Ja ku mund të shkoni për pushime

Guidier, Lyto Alliu në një intervistë për emisionin “Jeto...