Ajo nuk rruan sqetullat dhe nuk përdor deodorant. Kjo i solli 300 mijë dollarë fitim

Vajzës në fjalë nuk i pëlqen përdorimi i produkteve kozmetike për të “parfumuar”, por preferon të jetë gjithmonë natyrale dhe e pranon veten për atë që është, në të mirë dhe në të keq.

 

Ajo është Fenella Fox, një e re që ka vendosur të mos ndjekë klishetë e imponuara nga shoqëria dhe ka dalë kundër valës. Gjëja e parë që bëri, ishte të mos shqetësohej për qimet natyrale që i rriteshin nën sqetull.

 

“Isha mirë ashtu siç isha – tha vajza – jam lodhur nga ideja që çdo grua duhet të jetë ndryshe nga ajo që është në të vërtetë. Çdokush ka të drejtë të pranojë atë që dëshiron për trupin e saj dhe vendosa të prοtestoj kundër pritshmëritë që kanë të tjerët.

 

Fenella ka rrëfyer se nuk i vlerëson shumë aromat e deodorantëve por preferon ta lërë trupin natyral. Një ftesë për shumë femra, por edhe meshkuj që të mos vishen gjithmonë, të pëlqejnë më shumë njëri-tjetrin pa u përpjekur domosdoshmërisht të jenë diçka tjetër.

 

Në fund të fundit, sipas vajzës, gjithçka varet edhe nga mënyra e jetesës së secilit. Trupi ynë lëshon aroma dhe këto, sipas mendimit të tij, janë të lidhura me atë që hamë dhe pimë.

 

Për të mos thënë që kjo zgjedhje e saj ishte një e ardhur edhe nga pikëpamja ekonomike, duke fituar rreth 300 mijë dollare në dy vite. Epo, po, sepse vendimi për të mos rruar dhe ndarja e tij në ueb ishin trampolina për t’u bërë e famshëm dhe për të marrë një numër të madh përdoruesish.

 

Me pak fjalë, një mënyrë për të fituar, por edhe për të pranuar veten. E rëndësishme është para së gjithash të pëlqejmë veten, pasi kjo të ndodhë, edhe të tjerët do të mund të na shikojnë me sy të ndryshëm dhe të na duan vërtet. Çfarë mendoni ju?

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME