Agjencia e Ushqimit ben thirrje mos e kosumoni kete produkt ne supermarketet Shqiptare

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë (AUV) njoftoi se po tërheq nga tregu një produkt të pasigurt BALANCE +, produkt qumështi i fermentuar, në paketim 1 kilogram.

 

Sipas AUV, arsyeja është prania e aflatoksinës, për të cilën thonë se ka nivel të përqendrimit që mund të paraqes rrezik tek qytetarët.

 

“Tërhiqen paketat me numër serik: 28.11.22, pra datë skadence deri më 28 nëntor. Prodhuesi është AD IMLEK, Industrijsko naselje bb, 11231 Padinska Skela, Republika e Serbisë. Produkti në vend shpërndahet nga Mlekara SH.A. Manastir, Gjurcin Naumov Pljakot nr.1, 7000 Manastir, Republika e Maqedonisë.

 

Konsumatorët e fundit që kanë blerë produktin e mësipërm me numrin serial/lot të treguar, të mos e konsumojnë dhe ta kthejnë në vendin ku e kanë blerë”, thonë nga AUV.

Arjan Konomi ”përplaset” me konkurrentin e ”Për’puthen” në studio: Je gay ose s’ke…

Takimi i Petros dhe Irisit solli shumë polemika në studio, sidomos pas disa fragmenteve të cilat dyshohej se ata mund të ishin puthur.   Pavarësisht se...

Historia e 25-vjeçares që s’donte të bëhej nënë: U sterilizova për të pasur një jetë pa dhimbje

Abby Ramsay donte një jetë "pa shqetësime dhe pa dhimbje". Dhe kjo ekzistencë, sipas saj, ishte e mundur vetëm pa fëmijë.   Kështu, në moshën 16-vjeçare,...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

‘Pse moj zonja injorante’! Sindi e ‘Për’puthen’ i kthehet rëndë ndjekëses

Ajo mori vëmendje te “Për’puthen” dhe u komentua shumë...

Kush valle? Rovena Stefa publikon pamje me prindërit nga vila që ka blerë në Kosovë

Këngëtarja Rovena Stefa, kohët e fundit i ka befasuar...

(Foto) Lori Hoxha tregon pamjet se si duket shtëpia e ‘Big Brother Vip’, ja kur nis

Teksa të gjithë presin që të fillojë “Big Brother...