SITUATA DRAMATIKE NË KUÇ, BANORËT: JEMI NË MËSHIRË TË FATIT

Dramatike është situata në Kuç të Shkodrës, ku shumë banesa gjenden në ujë për shkak të përmbytjeve.

 

Shumë banorë kanë lënë banesat gjatë natës, ndërsa vijon ende evakuimi nga ana e Ushtrisë, e cila ndodhet në terren. Levizja në këtë fshat, që është nën ‘pushtetin’ e ujit, bëhet me varka dhe me mjete të larta të ushtrisë.

 

Gjithashtu një mjet i ushtrisë mbeti i bllokuar në një kanal të fshatit Kuç.Nderkohe banoret shprehen se situata eshte mjaft kritike.

 

Administratori i Njesisë Gur i Zi Pjerin Marku thote se situata paraqitet shume problematike ku deri tani jane rreth 500 ha toke nen uje.Marku tha se ka edhe nga ata banore që nuk kanë dashur të evakuohen.

 

Ndërkohë, që personat e sëmurë janë larguar nga banesat e tyre gjatë mbrëmjes, bashkia ka vënë në dispozicion disa ambientet në përdorim të saj, për të strehuar banorët e prekur nga këto përmbytje.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura...