Gazetari ngre alarmin: Nata e sotme eshte e frikshme per Shkodren dhe bannoret e saj! Bahçalleku po kercenohet seriozisht…

“Nata e sotme eshte e frikshme per shkodren dhe banoret e saj! Bahçalleku po kercenohet seriozisht. Banoret duhet te evakuohen me urgjence. Ura e Bahçallekut te ndjell frike nese ecen mbi te, nga vershimi i lumit luhatjet e saj jane tmerruese.

Emergjencat civile duhet te jene me efikase. Ne vend nuk pash forca te specializuara per raste te tilla.

E vetmja mase serioze ne kete situate ishte bllokimi i ures ku dy patrulla policie po kryenin punen dhe ekipet e OSHEE qe monitoronin situaten dhe kabinat elektrike qe rrezikojne te dalin jashte funksionit duke lene gjithe nenshkodren pa energji elektrike.

Disa banore te Bahçallekut kerkuan forcat e ushtrise qe te evakuojne banoret aty ku uji sa vjen e rritet nga minuti ne minut. Zot ndale doren! Forcat specializuara te nxirren ne terren dhe te reagojne. Te vendosen patrulla policie qe ne hyrje te Bexhistenit dhe te orientojne mjetet qe duan te udhetojne drejte Tiranes ne aksin Shkoder-Mjede-Kryebushat.

Ne segmentin Ura Re e Bunes dhe Ura e Bahçallekut jane disa trajlera dhe mjete tjera qe nga kjo mungese koordinimi dhe urdheri kane mbetur aty. Jeta eshte me e rendesishme se asgje tjeter. Ura e Bahçallekut duhet te evitohet edhe nga kembesoret! Zot mbroje Shkoden dhe banoret e saj“, shkruan Simon Shkreli.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME