Dikush linte përditë plehrat te pallati i tyre, banorët vendosin kamera dhe nuk u besojnë syve kur shohin kush i vë

Një grup banorësh tek Rruga e Kavajës në Tiranë i kishte zënë belaja prej ditësh pasi dikush linte qeset e plehrave çdo ditë tek pallati i tyre.

 

Të detyruar nga përsëritja pa mbarim e kësaj situate, banorët vendosën kamera për të parë se kush i linte qeset.

 

Për habinë e tyre rezultoi se autore ishte një vajzë bjonde e cila linte qesen e zezë të mbeturinave pranë murit të një dyqani poshtë pallatit.

 

Në vijim mesazhi i ardhur nga banorët:

 

Pershendetje Joq, ngelëm cdo dite duke heq plerat e kesaj goce, ka nje agjensi te Rruga Kavajes, RR Gani Luzi. Tere lagjia e di per plerat sepse edhe banoret e pallatit e ben problem, cdo dite ankoheshin per plehrat kush i le aty…

 

Jemi detyruar me ven kamera. Une i hiqja cdo dite por nuk ma priste mendja kurre ti vendoste kjo vajze. Menoja nai cun po ke kjo vertet sma priste mendja. Tani le ti behet nje mesim me kete vidio se ka dy muj e mos me shum qe tere lagjen e ka ngrit ne kembe. Faleminderit.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME